Masszázstípusok

Talpmasszázs:

 A talp és az alsó lábszár frissítő jellegű masszázsa. A talpon található idegvégződéseket ingerelve az egész testre jótékony hatást lehet gyakorolni. A masszázsba beletartozik némi reflexológia, svéd-, ill. thai-talpmasszázs is. Időtartama kb. 10-15 perc lábanként.

Svédmasszázs:

 Izomerősítő vagy -lazító célzattal, akár az egész test felületén. A masszázstípus az izmok erőteljes átgyúrását foglalja magában, aminek eredményeként a jellemzően a váll hátulján és a lapocka mellet lerakódott stresszcsomók feloldhatók, a tejsav felszívódása felgyosítható és az izomzat alapvető munkára fogható. Időtartama részmasszázsnál általában 20 perc (pl. hát vagy csak vállöv), a teljes test kb. 1 óra.

Cellulit- vagy alakformáló masszázs:

 A bőrbe lerakódott zsírréteg fellazítására szolgáló masszázstípus, a svédmasszázshoz hasonló fogásokkal, ám másmilyen célzattal használva. A masszázs jobban erősíti a nyirokkeringést és a salakanyagok felszívódását, bőrfiatalító hatású.

Tradícionális Thai-masszázs:

 "A lusták jógája"-ként is jellemzett távolkeleti masszázs más alapokon nyugszik, mint pl. a svédmasszázs. A Távol-keleti filozófia szerint az ember testét nem csak a nyirok-, és a vérrendszer hálózza be, hanem egy energia hálózat is (meridiánok vagy senek). Ezt a hálózatot használják a különböző akupunktúrás és akupresszurás szakemberek, és ezt ingerli a Thai-masszázs is. Mindezek mellett a thai-masszázs átmozgatja az izületeket és felold sok rejtett izomkötést is. A teljes masszázs kb. 90 perc.

Meridián-masszázs:

A kínai orvosláson alapuló masszázstechnika gyakorlatilag az akupresszúra egyszerűsített változata, elsősorban gyógyító jelleggel rendelkezik. Legnagyobb különbség a thai és eközött a meridiánhálózat pontos ismerete és a pácienshez való viszony, illetve a páciens mozgatásának jellegében van. A kezelés időtartama a páciens állapotától függően változhat, 45 perctől akár 2 órára is, leggyakrabban nagyjából 1 órára szokott szükség lenni.

Lávaköves masszázs:

Bő olajos testen könnyed mozdulatokkal dolgozik a lávaköves masszázs, mindezt azonban kb. 60 °C-os vízben felmelegített, csiszolt lávaköveket használva. Az elsőre inkább furcsa, semmint kellemes technika igazán az első 10 perc után kezd igazán hatni: az egyik legkellemesebb, legnyugisabb és legjobban pihentető masszázs-típus. Egy kezelés kb. 1 óra.

Irodai- és menedzsermasszázs:

Ruhán keresztül is végrehajtható masszázsfogásokat magában foglaló irányzat, amelyet széken ülő embereken használnak. A thai- és a svédmasszázs módszereit is alkalmazó irodai-masszázs a hát-, vállöv- és karok ill. kezek területét lazítja föl. Gyors masszázs-fajtáról van szó, kifejezetten irodai dolgozók számára, egy kezelés kb. 15-20 perc.

Nyirokmasszázs:

A pici, apró mozdulatokkal dolgozó technika a nyirokfolyadékot indítja meg és az ezt tartalmazó nyirokcsatornákat takarítja ki. Fiatalító hatása is jelentős, táskás, karikás szemeken is igen jó hatással segít. A pácienseknek ugyanakkor a felszabadult, eddig pangó nyirokfolyadék miatt a masszázst követő 1-2 napban lázra számíthatnak, ami viszont kezelés nélkül is elmúlik, ahogy a nyirokrendszer elvégzi a feladatát. Lehet részlegesen használni pl. arcra, de egy teljes kezelés időtartama kb. 1 óra.